Zapraszamy do kontaktu!

Shuttersy, nowoczesne i modne okiennice wewnętrzne

W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z pomocy architekta przy urządzaniu wnętrza. W projektach coraz częściej pojawiają się okiennice wewnętrzne, czyli shutters. To ponadczasowe osłony, które pasują do wielu stylów wystroju. 

Shuttersy – rodzaje okiennic wewnętrznych

Shutters występują w różnej postaci. Na dużych przeszkleniach świetnie sprawdzą się okiennice składane. W tym wypadku osłona nie jest scalona z ramą okna i w łatwy sposób można nią manewrować. Okiennicę można podzielić na dane moduły, co pozwala na składanie jej w różnorodny sposób, dopasowany do przestrzeni. Drugą opcją przy obszernych oknach jest system przesuwny. Shuttersy również podzielone są na dowolne fragmenty i przesuwają się za pomocą szyn.

W przypadku mniejszych okien lub ograniczonej przestrzeni zaleca się montaż shuttersów do ram okiennych. Takie rozwiązanie prezentuje się równie pięknie, a dodatkowym atutem jest otwieranie i uchylanie okna razem z osłoną oraz oszczędność miejsca.

W jakich pomieszczeniach sprawdzą się shuttersy?

Drewniane okiennice wewnętrzne to solidne, a zarazem lekkie osłony, które można zastosować w każdym pomieszczeniu. Nie ma przeciwwskazań do użycia ich w łazience i kuchni. Funkcja zaciemniająca shuttersów jest bardzo zbliżona do klasycznych żaluzji, zatem nie sprawdzą się w przypadku pomieszczeń wymagających pełnego zaciemnienia. Nie trzeba jednak z nich rezygnować! Okiennice świetnie komponują się z zasłonami, a te można zamontować przed nimi z podszewką black-out. 

Zalety i wady okiennic shutters

Wewnętrzne okiennice posiadają dużo atutów. Oprócz wyjątkowego designu dają dużą możliwość regulacji światłem dziennym. Obracane lamele można ustawić w dowolnej pozycji, a także otworzyć całą osłonę nie tracąc światła w pomieszczeniu. Shutters wbrew pozorom są bardzo lekkie i proste w obsłudze. Młodsi użytkownicy oraz osoby starsze nie powinny mieć kłopotu z ich obsługiwaniem.

Do technicznych zalet należy możliwość wykonania okiennic na wszystkie niestandardowe kształty. Trójkąty, trapezy czy koła nie będą stanowić dla shuttersów dużego wyzwania. Oprócz okien można zastosować je jako drzwi do szafy, ściankę przedziałową czy osłonę wnęki. Najbardziej popularne są okiennice w kolorze białym, jednak do wyboru jest szeroka paleta barw, od klasycznych kolorów do różnych odcieni drewna.

A co z wadami? Często pojawiają się pytania o możliwość napędu elektrycznego. Niestety, shuttersy to osłony sterowane wyłącznie manualnie. Za jakiś czas na pewno możemy spodziewać się nowości w tym zakresie, ale na ten moment trzeba poradzić sobie bez pilota. Minusem jest także wspomniany wcześniej brak funkcji pełnego zaciemnienia, jednak na to łatwiej znaleźć rozwiązanie. Problemem może okazać się także wymiana złamanego lamela. Koszt nowego elementu i czas oczekiwania na jego dostarczenie mogą okazać się wysokie. 

Drewniane okiennice wewnętrzne cena

Shuttersy należą do produktów premium, zatem cena nie należy do najniższych. Przy standardowych kształtach koszty szacują się w granicach 1800,00 – 2100,00 zł brutto za metr kwadratowy. W przypadku nietypowej formy należy spodziewać się wyższej ceny. Należy pamiętać, że okiennice produkowane są na konkretny wymiar, w związku z czym końcowa wycena tworzona jest indywidualnie.