Data aktualizacji: 11.04.2023

Jak oszczędzać prąd i zmniejszyć koszty ogrzewania dzięki shutters?

Spis treści:

  Wybierając podłogę, drzwi czy osłony okienne szukamy rozwiązań, które nie tylko będą cieszyć oko, ale także pomogą zmniejszyć koszty ogrzewania i zużycie prądu. Wiele osłon okiennych, szczególnie zewnętrznych, świetnie radzi sobie z wychłodzeniem pomieszczeń lub utrzymaniem w nich stałej temperatury.

  Zyski i straty ciepła przez okna odpowiadają za 25-30% zużycia energii na ogrzewanie i chłodzenie w budynkach mieszkalnych. Czy shuttersy potrafią zwiększyć efektywność energetyczną domu lub mieszkania? Przedstawimy jak oszczędzać energię mając w domu okiennice wewnętrzne.

  Untitled Design 2

  W jaki sposób shuttersy drewniane pomagają zmniejszyć koszty ogrzewania?

  Shuttersy drewniane wewnętrzne oraz te wykonane z PVC najczęściej montowane są do ściany lub wnęk okiennych, dzięki czemu tworzą dodatkową warstwę izolacyjną. Shuttersy tworzone są na konkretny wymiar, dzięki czemu idealnie dopasowują się do obszaru okiennego. Przez przeszklenia szczelnie obudowane osłonami shutters następuje o wiele wolniejsza utrata ciepła. W nocy i w ciągu dnia, gdy nie przebywamy w domu, warto solidnie zamknąć okiennice wewnętrzne wraz z lamelami. Taka dodatkowa powłoka zdecydowanie pomoże zmniejszyć koszty ogrzewania, ponieważ między shuttersami, a szybą tworzy się izolacyjna poduszka powietrzna, która staje się dodatkową izolacją okna.

  Okiennice wewnętrzne nauczą Cię jak oszczędzać prąd latem

  Nie tylko ogrzewanie pomieszczeń generuje coraz wyższe rachunki, ale również ich chłodzenie. Ze względu na zmianę klimatu, temperatury latem stają się uciążliwe i konieczne jest częste użycie klimatyzacji. A więc jak oszczędzić prąd latem?

  Shutters Wewnętrzne 13

  Osłony wewnętrzne nie zapewnią nam tak skutecznego wychłodzenia jak te montowane na zewnątrz, ale shuttersy drewniane najczęściej instalowane są do wnęki okiennej z dystansem od szyby, dzięki czemu lepiej izolują ciepło. Dodatkowo shutters posiadają grube drewno oraz skrzydła ze szczelnym zamykaniem. Dzięki tak solidnie zabudowanej wnęce przekonasz się jak oszczędzać energię skutecznie.

  Efekt wychłodzenia pomieszczenia jest widoczny, gdy lamele w shutters są całkowicie zamknięte. Warto otworzyć je w pomieszczeniach, które już lub jeszcze nie są narażone na ekspozycję słoneczną.

  Umów pomiar okien w szybki sposób

  Shutters potrafią realnie zwiększyć efektywność energetyczną domu

  Wiele przesłon okiennych nie ma żadnego wpływu na temperaturę wewnątrz pomieszczenia. Rozwiązania montowane w środku do kwatery okiennej pomogą jedynie zaciemnić i wychłodzić wnętrze o ok. 2-3°C. Całe okno nadal pozostaje niezabudowane, dlatego mamy do czynienia z zyskami i stratami ciepła.

  Jeżeli jesteś szczęśliwym posiadaczem okiennic, możesz zacząć prawidłowo wykorzystywać je w swoim domu. Wiesz już, że shuttersy drewniane wewnętrzne przy prawidłowym użytkowaniu realnie zdołają zmniejszyć koszty ogrzewania. Jeśli dopiero rozważasz zainstalowanie shutters u siebie, ten argument powinien Cię przekonać. Okiennice wewnętrzne to inteligentne rozwiązanie długoterminowe, dodatkowo funkcjonalne i stylowe, które również pozwalają zwiększyć efektywność energetyczną domu, mieszkania czy biura.

  Shutters Wewnętrzne 29