Data aktualizacji: 01.04.2024

Jak działają rolety elektryczne?

Spis treści:

  Rolety elektryczne, to bardzo praktyczne i funkcjonalne rozwiązanie idealnie uzupełniające nowocześnie zaaranżowane mieszkania. Poznaj zasady działania tych osłon okiennych zaprojektowanych z myślą o wygodzie.

  Rolety elektryczne wewnętrzne zapewniają komfortową obsługę bez konieczności ruszania się z miejsca. Są zaprojektowane, tak aby umożliwić kontrolę natężenia światła na dwa sposoby. Nowoczesne technologie pozwalają sterować je przy pomocy pilota, a także korzystając ze smartfona. Niektóre modele rolet, zostały wyposażone w funkcję zegara pozwalające na zaprogramowanie ich tak aby doskonale dopasowywały się do Twojego rytmu dnia.

  Rano wpadające do sypialni światło słoneczne da Ci sygnał do rozpoczęcia nowego dnia, a wraz ze zmrokiem pozwoli zachować intymność. Nie musisz pamiętać o zasuwaniu rolet – inteligentny system zrobi to za Ciebie o wybranej przez Ciebie porze. Nie musisz również przerywać swoich zajęć ani odpoczynku i podchodzić do okna, wystarczy, że masz przy sobie smartfon lub pilot. Tego rodzaju rolety zapewnią wygodną regulację światła w przypadku dużych lub trudno dostępnych okien.

  Sterowanie elektryczne rolet przy pomocy pilota lub smartfona to idealna opcja dla osób ciężko chorych oraz niepełnosprawnych, które nie mogą wstawać z łóżka lub samodzielne poruszanie się jest dla nich utrudnione. Dzięki nowoczesnej technologii nie będą uzależnione od innych osób, a rolety elektryczne pomogą im zachować samodzielność w prozaicznych codziennych czynnościach.

  Jakie wybrać rolety elektryczne wewnętrzne? Rodzaje rolet z napędem elektrycznym

  Wybierając rolety do dużych lub trudno dostępnych okien warto rozważyć montaż rolet elektrycznych. Szeroki wybór modeli daje pole do popisu Twojemu zmysłowi estetycznemu i umożliwi dobór rolet do indywidualnych potrzeb i preferencji.

  Rolety materiałowe elektryczne

  Rolety materiałowe wewnętrzne w przeciwieństwie do rolet w systemie dzień noc, zasłaniają tkaniną całą powierzchnię okna, dając nieco mniej możliwości regulacji ilości światła.

  Rolety dzień noc elektryczne

  Rolety dzień noc elektryczne umożliwią Ci przy pomocy aplikacji i zegara na dostosowanie do pory dnia. Jest idealnie dopasowana do wymiarów okna, doskonale przysłania światło w momencie, kiedy chcemy ograniczyć naświetlenie pomieszczenia.

  Rolety plisowane elektryczne

  Rolety plisowane elektryczne, które poza praktycznymi atutami, urozmaicą aranżację okna. Dyskretnie skrywając mechanizm w górnym profilu plisy, pozwoli im zachować estetykę na wysokim poziomie.

  Rolety rzymskie elektryczne

  Szukasz rolet pasujących do dekoracyjnych firan lub zasłon? Rolety rzymskie elektryczne oferują bogaty wybór tkanin, z których mogą być wykonane. Uszyte z subtelnego materiału wraz z innymi dodatkami do okien, stworzą niebanalną aranżację wnętrz.

  Jak otworzyć roletę elektryczną, gdy nie ma prądu?

  Przed zakupem rolet elektrycznych, na pewno rozważasz wszystkie plusy i minusy tego rozwiązania. Na pewno wziąłeś pod uwagę, że przerwy w dostawie prądu mogą znacznie utrudnić lub całkowicie uniemożliwić korzystanie z tego typu rolet. Co zatem zrobić, gdy braknie prądu? Czy będziesz skazany na zaciemniony pokój w ciągu dnia lub światła uliczne nie pozwalające zasnąć w komfortowych warunkach?

  Umów wizytę specjalisty w szybki sposób

  Większość rolet elektrycznych wewnętrznych zostało wyposażone w awaryjną opcję, dzięki czemu możesz sterować nią ręcznie. W zależności od modelu mogą to być pokrętła umocowane na osi, albo korbka służąca do otwierania i zamykania rolet, dzięki czemu nie musisz czekać, aż awaria prądu zostanie naprawiony, aby móc kontrolować natężenie światła słonecznego w swoim domu czy biurze.
  Jeżeli uwielbiasz nowinki techniczne typu smart home, rolety elektryczne są stworzone dla Ciebie.

  Rolety sterowane bez wysiłku przy pomocy pilota lub smartfona, czy z funkcja programowania godzin w których rolety zostaną otwarte lub zasunięte, to niezbędny element domu na miarę XXI wieku.