Zapraszamy do kontaktu!

Żaluzje fasadowe czy rolety zewnętrzne co wybrać?

Klasyczne rolety aluminiowe mają wielu zwolenników, jednak w ostatnim czasie wzrasta zainteresowanie żaluzjami fasadowymi. Poszukiwacze nowych osłon zewnętrznych często mają spory dylemat, na które z nich powinni się zdecydować.

Zalety żaluzji fasadowych

Żaluzje zewnętrzne wyróżniają się przede wszystkim funkcjonalnością i wyjątkowym designem. Dają dużą możliwość manipulacji światłem dziennym. W przypadku lameli C80 możliwy jest ich obrót o 180*. Często stanowią alternatywę dla osłon wewnętrznych. Za pomocą przełącznika, pilota lub aplikacji w smartfonie możemy ustawić żaluzję w dowolnej pozycji. Regulować można także kąt nachylenia lameli, ustawiając w ten sposób dostęp światła i stopień prywatności. 

Zamknięte żaluzje fasadowe świetnie chronią przed promieniami słońca, zapobiegając nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz. Uwagę przykuwa także niecodzienny wygląd, który wpasowuje się niemal w każdy styl budownictwa.

Zalety rolet zewnętrznych

Rolety aluminiowe są najbardziej popularne i cieszą się dużym zaufaniem. Największą zaletą jest spełnianie wielu funkcji izolacyjnych. Rolety zewnętrzne nie tylko chronią przed wysoką temperaturą, ale także utrzymują ciepło w chłodniejszych porach roku. Dodatkowo skutecznie tłumią hałas i działają odstraszająco na włamywaczy. Są bardzo solidne i łatwe w czyszczeniu. Oprócz sterowania elektrycznego, w ofercie znajduje się możliwość obsługi manualnej, która jest tańsza.

Rolety aluminiowe mogą wyglądać nowocześnie. Obecnie stosuje się kolory stonowane, dopasowane do stylu budynków. Dobrze prezentują się osłony w odcieniu czarnym, antracytowym, kremowym lub w okleinie drewnopodobnej dostosowanej do koloru stolarki okiennej. Podtynkowa wersja montażu zgrabnie ukrywa kasetę pod elewacją, co dodatkowo poprawia ogólny wygląd rolet i nieruchomości. Warto dodać, że rolety antywłamaniowe, spełniające normę ISO, korzystnie wpływają na wysokość ubezpieczenia posiadłości. Są droższe od klasycznym rolet aluminiowych, ale często okazują się dobrą inwestycją, która okazuje się bardziej oszczędna.

Rolety zewnętrzne czy żaluzje fasadowe?

Przed zakupem osłon zewnętrznych warto zastanowić się nad ich głównym zastosowaniem. W budynku zlokalizowanym w głośnej i ruchliwej okolicy lepiej sprawdzą się klasyczne rolety aluminiowe. Wyciszą pomieszczenie i pozwolą odciąć się od świateł zewnętrznych. Przy mocno nasłonecznionej stronie dobrze poradzą sobie z wysoką temperaturą.

Mieszkania położone w spokojnych obszarach nie potrzebują masywnych osłon. Żaluzje fasadowe zapewnią prywatność i komfort w ustawieniu dopływu światła do wnętrza. Niestety, nie chronią przed włamaniem i nie działają odstraszająco. Jeżeli posiadłość jest wyposażona w zabezpieczenia alarmowe, żaluzje zewnętrzne świetnie się sprawdzą.