Data aktualizacji: 10.07.2024

Jak przyciemnić szyby w domu, biurze, hotelu i restauracji?

Spis treści:

  Przyciemnienie szyb w domu, czy firmie może prowadzić do wielu korzyści. Przede wszystkim zapewnia większą prywatność, chroni przed promieniowaniem UV, ogranicza nagrzewanie pomieszczeń, a także sprawia, że lokale mogą wyglądać bardziej stylowo. Wystarczy jedynie zastosować odpowiednie metody przyciemniania, aby uzyskać najlepsze rezultaty i cieszyć się efektem przez wiele lat. Prezentujemy, jak przyciemnić szyby w najlepszy sposób.

  Czym przyciemnić szyby w pomieszczeniach?

  Sposobów na przyciemnienie szyb dostępnych jest na rynku wiele. Najskuteczniejsze jest jednak postawienie na klasyczne folie przyciemniające lub takie propozycje, jak inteligentna szyba z folią elektryczną. Oba rozwiązania posiadają pewne zalety i odpowiednio użyte mogą przynieść świetne efekty.

  Klasyczne folie przyciemniające są przede wszystkim tanie w zakupie i łatwe w montażu. Dodatkowo występują w wielu wersjach przezroczystości i mogą skutecznie chronić przed promieniowaniem UV. Minusem jest fakt, że raz przyciemniona szyba wymaga zerwania folii, aby powróciła do normalnego poziomu przezroczystości.

  Folia elektryczna Milky White

  Inteligentna folia do szyb to rozwiązanie zdecydowanie droższe, ale również bardziej wszechstronne. Pozwala na przechodzenie pomiędzy przyciemnieniem, a całkowitą przezroczystością.

  Dodatkowo na rynku można znaleźć także liczne spraye i farby, które mają na celu przyciemnienie szyby. Do dyspozycji są również klasyczne zasłony przyciemniające.

  Inteligentna folia elektryczna sposobem na przyciemnienie szyb

  Inteligentna folia elektryczna na szybę to doskonały wybór, gdy przyciemnienie potrzebne jest tylko w określonych momentach. Folia reagująca na napięcie elektryczne może być kontrolowana za pomocą pilota lub aplikacji na smartfonie. Wystarczy zaledwie jedno kliknięcie, aby szyba z przezroczystej zmieniła się w matową. Dzięki temu przestanie przepuszczać światło, a także ograniczy promieniowanie UV dostające się do wnętrza.

  W przypadku decydowania się na przyciemnienie za pomocą inteligentnej folii najlepiej skorzystać z pomocy specjalistów od montażu. Eksperci dopasują rozwiązanie pod indywidualne potrzeby i prawidłowo osadzą folię na szybach.

  Gdzie warto zdecydować się na przyciemnienie szyb?

  Wiedząc już czym przyciemnić szyby, można zastanowić się, gdzie takie rozwiązania mają faktycznie sens. Samych zastosowań jest natomiast naprawdę bardzo wiele. Możliwości tworzenia folii na indywidualny wymiar sprawiają, że możliwości w tym zakresie są praktycznie nieograniczone. Szczególnie dobrze przyciemnienia sprawdzają się w:

  • Prywatnych mieszkaniach i domach – domownicy zawsze zasługują na odpowiedni komfort. Zamontowanie inteligentnej folii przyciemniającej na oknach to sposób na zwiększenie zadowolenia z przebywania wewnątrz. W słoneczne dni można bardzo łatwo przyciemnić okno i ograniczyć promieniowanie dostające się do środka.

  • Restauracjach – komfort gości odwiedzających restaurację ma kluczowe znaczenie. Intensywne promienie słoneczne wpadające do środka mogą natomiast utrudniać relaks. Dlatego też wielu właścicieli decyduje się na folie przyciemniające na oknach. W zależności od potrzeb można zdecydować się na takie rozwiązania, jak inteligentna folia elektryczna na szybę lub klasyczna przyciemniająca.

  • Hotelach – prestiżowe obiekty nastawione na zadowolenie gości powinny zdecydować się na montaż folii przyciemniających na wszystkich szybach. Dzięki temu goście będą mogli w razie potrzeby odciąć się od światła z zewnątrz.

  • Budynkach publicznych – wszelkie urzędy, placówki edukacyjne, czy szpitale również powinny rozważyć przyciemnianie szyb. W ten sposób można zwiększyć komfort wszystkich petentów.

  Jak widać to możliwości zastosowania są bardzo szerokie. Jednocześnie ten typ rozwiązania ma ogromną zaletę szybkiej zmiany przejrzystości szyby czy szklanej ściany w każdej chwili.