Data aktualizacji: 01.04.2024

Jak dobrać rolety rzymskie?

Spis treści:

  Urządzając aranżację okna, rozważasz wybór spośród wielu modeli rolet. Zdecyduj się na rolety rzymskie, których konstrukcja jest jednocześnie funkcjonalna i luksusowa, co znacznie podniesie walory estetyczne każdego pomieszczenia w Twoim domu. Ogromnym atutem rolet tego typu jest elegancki design, którego nadają im fałdy materiału tworzące się podczas podnoszenia ich do góry.

  Jak dobrać rolety rzymskie? Przed dokonaniem zakupu rolet rzymskich, warto zadać sobie kilka pytań odnośnie oczekiwań. Jakiego natężenia światła potrzebujesz, czy każdy typ montażu będzie możliwy w Twoim mieszkaniu i jakiej wielkości okna posiadasz? Kolejną kwestią wymagającą przemyślenia są aspekty estetyczne, czyli wybór odpowiedniej tkaniny, struktury i barwy przysłon okiennych. Sprawdź, jakie kwestie powinna uwzględniać Twoja lista kontrolna przed zakupem rolet i wybierz rolety rzymskie, które będą odpowiedzią na Twoje potrzeby

  Czym kierować się przy wyborze rolet rzymskich? 5 podstawowych cech, na które warto zwrócić uwagę.

  Zanim kupisz najpiękniejsze rolety rzymskie, które zobaczysz jako pierwsze dobierz:

  1. Odpowiedni rozmiar
  Rolety rzymskie na wymiar, to najlepsze rozwiązanie, które zapewni idealnie szczelne zabezpieczenie okna przed wzrokiem przechodniów lub sąsiadów. Warto zdecydować się na tę opcję zwłaszcza przy niestandardowych rozmiarach okien.

  2. Sposób montaż
  Rolety rzymskie możesz w prosty sposób zamontować samodzielnie i nie potrzebujesz do tego zadania skomplikowanych narzędzi. Często wystarczy jednie wiertarka oraz wkrętarka.
  W zależności od usytuowania okna i indywidualnych preferencji masz możliwość podjęcia decyzji w jaki sposób zamontować rolety, aby zyskać maksimum swobodnego dostępu. Rolety rzymskie montowane do sufitu w całości zwija się nad wnęką okienną ułatwiając otwarcie okna.

  Jeżeli w Twoim mieszkaniu jest niewiele miejsca nad oknem, co mógłby utrudnić całkowite otwarcie okna, wybierz roletę montowaną do ramy okna. Możesz również zdecydować się na roletę rzymską montowaną do ściany, która powinna zostać umieszczona ok 25 cm nad oknem, aby umożliwić pełne otwarcie okna. W przypadku okna, którego nie masz możliwości otwarcia najlepszą opcją będzie umocowanie rolety we wnęce okiennej.

  3. Poziom przepuszczalności światła
  Zależnie od rozmieszczenia pomieszczeń, każde z nich różni się natężeniem światła w ciągu dnia. Ponadto w niektórych częściach domu potrzebujesz go mniej, niż w innych, dlatego możesz zdecydować się na zakup innego modelu do każdego z mieszkań.

  Rolety rzymskie zaciemniające lub w stu procentach nieprzepuszczające światła rolety rzymskie black out sprawdzą się w sypialni, zwłaszcza jeśli preferujesz drzemki w ciągu dnia lub przeszkadzają Ci światła uliczne.

  Rolety rzymskie duo będą doskonałym wyborem, zarówno do kuchni, jak i salonu oferując możliwość wyboru między zasłonięciem całej powierzchni okna grubszą warstwą tkaniny, bądź pozostawieniem transparentnej warstwy zastępującej firankę.

  4. Tkaninę
  Zastanawiasz się jaki materiał najlepszy na rolety rzymskie? Tak na prawdę, to zależy od gustu i oczekiwań odnośnie stopnia zaciemnienia. Większość rolet wykonana jest z poliestru dzięki czemu są idealne do pomieszczeń, w których łatwo się brudzą ta jak kuchnia czy dziecięcy pokój, dlatego w przypadku tych części domu polecane są rolety uszyte z tego materiału. Możesz wybrać rolety z lnu, jedwabiu lub rolety rzymskie firanowe, a także podwójne rolety rzymskie duo wykonane z tiulu, woalu lub organzy, które nadadzą subtelnej lekkości pomieszczeniu.

  Umów wizytę specjalisty w szybki sposób

  5. Wyposażenie w dodatkowe opcje
  Rolety rzymskie elektryczne będą świetnym wyborem dla fanów nowinek technologicznych i wielbicieli komfortowych rozwiązań w zaciszu domowym. Rolety sterowane pilotem lub za pośrednictwem aplikacji na Twoim smartfonie pozwolą Ci wygodnie decydować o ilości promieni słonecznych wpadających do Twojego mieszkania z poziomu kanapy.

  Z czym łączyć rolety rzymskie i dlaczego warto w nie zainwestować?

  Rolety rzymskie nadadzą wnętrzu elegancji, tworząc stylową i funkcjonalną dekorację okien. Mogą stanowić kompletne wyposażenie okna lub zostać uzupełnione różnymi elementami wystroju dedykowanym oknom. Rolety rzymskie będą tworzyły efektowną kompozycję z zasłonami, a także z firanami. Zapewnią komfort prywatności, a dopasowane do nich pod względem wizualnym nadadzą pomieszczeniu lekkości i ponadczasowej elegancji.

  Zależnie od efektu jaki chcesz uzyskać, możesz dobrać kolor zasłon do rolet lub postawić na kontrast. Zakup rolet rzymskich w Upin, to inwestycja, która zwróci się w postaci eleganckiego i unikalnego wnętrza!