Charakterystyka szczegółowa i właściwości ASORTYMENTU jest integralną częścią Regulaminu Świadczenia Usług

 

1. Tolerancje wymiarowe dla wszystkich ŻALUZJI DREWNIANYCH:

  • szerokość żaluzji, wymiar całkowity +/- 3 mm
  • wymiar maskownicy prostej + 3 mm, dwustronnej (z bokami) + 10 mm względem lameli
  • długość sterowania +/- 30 mm
  • długość żaluzji (wysokość całkowita) mierzona jest od początku rynny górnej do końca listwy dolnej na otwartych lamelach

 

2. Tolerancje kształtu i wymiaru zgodnie z normą PN-EN 13120+A1:2014-04

blank

blank

 

2. Podczas eksploatacji tolerancja wymiarowa żaluzji może ulec zmianie z powodów naturalnych. Wysokość +/- 3%, szerokość +/- 0,5%.

3. Dopuszczalna jest różnica odcieni sznurków, drabinek, rynien, lamel oraz komponentów żaluzji drewnianych i bambusowych w porównaniu z posiadanym wzornikiem.blank

 

4. Lamele drewniane i bambusowe są wyrobami naturalnymi w związku z tym dopuszczalne są różnice w odcieniach, strukturze drewna oraz sękach. Akceptowalne są również niewielkie ubytki.

blank

 

5. Kąt patrzenia i barwa światła (światło ciepłe, zimne) może mieć wpływ na postrzeganie struktury, koloru, połysku i gładkości drewna.

blank

 

6. Zmiana odcienia (głównie blaknięcie) lamel pod wpływem światła jest zjawiskiem naturalnym. W żaluzjach zamontowanych od stron zachodniej i południowej efekt ten może być szybciej widoczny.

7. W żaluzjach drewnianych (Basswood, Abachi) i bambusowych zainstalowanych w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności dopuszczalne jest wyginanie się lamel.

8. Zastosowanie napędów o tych samych parametrach nie gwarantuje takiej samej szybkości podnoszenia pakietu żaluzji (w wyjątkowych sytuacjach nawet przy takich samych wymiarach wyrobów).

9. Barwniki używane podczas produkcji żaluzji drewnianych w niektórych przypadkach mogą wydzielać lekki zapach lakieru/bejcy.

10. Dopuszczalne jest odchylenie pakietu lamel po jego ściągnięciu od linii pionu w przód lub w tył, efekt ten jest uwarunkowany gabarytami żaluzji.

blank

 

11. Żaluzje drewniane i bambusowe nie zapewniają 100% zaciemnienia. Posiadają niewielkie prześwity między zamkniętymi lamelami.

12. Żaluzje zamykają się tylko w jedną stronę.

13. Dopuszczalne są ubytki/wyszczerbienia przy otworach na sznurek powstałe podczas użytkowania oraz chropowate krawędzie lameli.

14. Elastyczność drabinki sznurkowej, taśmowej i ich skok może ulegać drobnym wahaniom, w zależności od partii produkcyjnej i rozmiarów żaluzj. Możliwość zgrania lameli dotyczy tylko żaluzji o tym samym lub podobnym wymiarze. Nierówny sufit lub podłoga mogą wpłynąć na zgranie żaluzji.

blank

 

15. Dopuszczalna jest różnica ilości lamel w przypadku takich samych wymiarów żaluzji, jest to spowodowane tolerancją drabinki.

16. Dopuszczalne są prześwity w strukturze lamel bambusowych w miejscach wypełnienia.

blank

 

17. Drabinka stosowana do produkcji żaluzji może barwić lamele. Zjawisko to może być szczególnie widoczne w przypadku zastosowania kontrastujących kolorów lamel i drabinki.

18. Ciężar żaluzji może doprowadzić do rozciągnięcia drabinki taśmowej.