Charakterystyka szczegółowa i właściwości ASORTYMENTU jest integralną częścią Regulaminu Świadczenia Usług

 

1. Tolerancje wymiarowe dla wszystkich MARKIZ:

  • szerokość +/- 2 cm
  • wysokość +/- 2 cm

 

2. Za wysięg przyjmuje się odległość od ściany do najbardziej wysuniętego elementu markizy przy kącie nachylenia do 4.

3. Markizy wykonywane są z tolerancją wymiaru -2 cm (wymiar może być mniejszy o 2 cm).

4. Markiza odporna jest wyłącznie na krótkotrwałe opady słabego deszczu i nie jest przeznaczona do ochrony przed intensywnymi opadami.

5. Dopuszczalna jest falistość tkaniny w obrębie szwów, pośrodku pasów oraz wzdłuż krawędzi bocznych. Nieprawidłowe wykorzystanie markizy jako ochrony przed deszczem nasila występowanie efektu falistości.

6. Dopuszczalne są zagniecenia poszycia, powstające podczas zwijania markizy. W ich obrębie może być widoczna delikatna linia (szczególnie na ciemnych poszyciach), widziana w odpowiednim świetle.

7. Możliwe jest występowanie nierówności w strukturze powierzchni. Są one szczególnie widoczne, gdyż na materiały te spogląda się pod światło.

8. Supły, zgrubienie tudzież rozrzedzenie nici, pojedyncze zerwania nici, jak też pofałdowania mogą wystąpić szczególnie przy zakładkach i szwach środowych.

9. Nie do uniknięcia są zagniecenia powstające podczas obróbki tudzież pakowania poszycia markizy. Oglądane pod światło sprawiają wrażenie smug brudu.

10. Poszycie markizy opada w naturalny sposób, nigdy nie jest idealnie napięte, jeśli nie opada ono na ramiona, nie podlega reklamacji.

11. Dopuszczalna jest niewielka różnica odcieni kolorów i deseni tkanin oraz komponentów markizy względem wzorników.