Zalety i cechy

Terrace

Pergole tarasowe i pergole ogrodowe

Rozwiń more
Pergola aluminiowa to nowoczesne, efektowne wyposażenie ogrodów i tarasów. Pergole można spotkać głównie pod nazwami takimi jak pergola tarasowa oraz pergola ogrodowa. Te dwa rodzaje różnią się właściwie ilością podporów - pergole na tarasie zwykle montuje się do ściany budynku na dwóch stopach, natomiast pergole ogrodowe na czterech (w postaci wolnostojącej).
Field

Pergole lamelowe i pergole poszyciowe

Rozwiń more
Ważniejszą klasyfikacją, na jaką możemy rozróżnić pergole aluminiowe jest typ ich zadaszenia - dzielą się na pergole poszyciowe oraz pergole lamelowe. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, posiadają materiałowy, zwijany dach z poliestru, akrylu lub włókna szklanego. Pergole poszyciowe, dzięki odpowiedniej tkaninie i konstrukcji, odporne są na słońce oraz deszcz. Materiałowy dach można w całości zwinąć, dzięki czemu pergola poszyciowa pozostaje otwarta na słońce.

Pergola lamelowa to w całości aluminiowa konstrukcja o eleganckim, nowoczesnym wyglądzie. Dach zbudowany jest z obracanych o 90 stopni piór, które można nachylić pod dowolnym kątem. W klasycznej wersji zadaszenie pergoli nie odsuwa się do boku, regulacji podlegają wyłącznie lamele. Można śmiało przyznać, że pergola lamelowa jest całoroczna, ze względu na wytrzymały na warunki pogodowe dach.
Power Plug

Pergole elektryczne

Rozwiń more
Ogrodowe i tarasowe pergole z napędem elektrycznym są właściwie standardem, jeśli chodzi o rodzaj sterowania. Większość dzisiejszych modeli pergol może być obsługiwana wyłącznie elektrycznie. Wynika to z ciężkiej kontrukcji i systemu zadaszenia. Pergola elektryczna ogrodowa lub tarasowa na pilot, przełącznik lub aplikację w Smartfonie znacząco podnosi komfort użytkowania, a dodatkowo może być wyposażona w automatykę pogodową.