Data aktualizacji: 18.05.2023

Najlepsze żaluzje do zainstalowania w domu

Spis treści:

  Żaluzje wewnętrzne, w szczególności żaluzje drewniane, są bardzo popularnym rozwiązaniem do przesłonięcia okien. Wyróżnia je trwałość oraz precyzyjna regulacja ilości światła przenikającego do pomieszczenia. Oprócz wygody użytkowania, żaluzje wewnętrzne są wyjątkową ozdobą dla wnętrza. Oto kilka przykładów żaluzji okiennych i ich zastosowań, które pomogą Ci dokonać metamorfozy wnętrza i podnieść komfort życia. 

  Żaluzje drewniane i bambusowe

  Żaluzje drewniane to najpopularniejszy typ żaluzji wewnętrznych na okna. Cechuje je trwałość i wyjątkowy, ponadczasowy design. Żaluzje drewniane są w 100% naturalne, powstają z takich surowców jak: drewno Basswood, drewno Abachi, bambus. Montaż żaluzji drewnianych i bambusowych odbywa się do ramy okna, ściany lub sufitu. Lamele żaluzji posiadają szerokość 25 mm oraz 50 mm.

  Żaluzje drewniane i bambusowe występują w wielu wariantach kolorystycznych, co pozwala na perfekcyjne dopasowanie żaluzji do typu okien i charakteru wnętrza. Żaluzje drewniane mogą być sterowane manualnie za pomocą sznurków lub elektrycznie poprzez przełącznik naścienny, pilot lub aplikację w Smartfonie.

  Żaluzja Drewniana 25 Mm 11

  Żaluzje Faux Wood

  Zdarza się, że montaż żaluzji drewnianych odbywa się w pomieszczeniach narażonych na wilgoć, np. łazience, kuchni przy zlewie czy w saunie. W tym wypadku konieczne jest zastosowanie żaluzji drewnianych niepodatnych na wodę i parę. Afrykańskie drewno Abachi z natury jest wysoce odporne na wilgoć, a żaluzje z niego wykonane świetnie sprawdzają się w takich warunkach. Abachi jest jednak najdroższą odmianą drewna do żaluzji, a w dodatku posiada głębokie żłobienia, które mogą nie trafić w gust każdego. Jeżeli nie chcemy rezygnować z designu, jaki zapewniają nam żaluzje drewniane, z pomocą przychodzą żaluzje Faux Wood.

  Żaluzja bambusowa 50 mm, kolor 50-205

  Żaluzje drewniane Faux Wood, znane również jako żaluzje winylowe, to połączenie naturalnego drewna z PVC. Taka mieszanka surowców gwarantuje wytrzymałość żaluzji w wilgotnych warunkach. Kompozyt ten jest znacznie tańszy od drewna Abachi i posiada gładką strukturę. Paleta kolorów żaluzji winylowych Faux Wood jest prosta i podobnie jak żaluzje z Abachi zawiera najpopularniejsze barwy – czerń, odcienie bieli i szarości. Żaluzje występują w wersji 50 mm, a montaż odbywa się do ściany lub sufitu. Sterowanie wygląda identycznie jak w żaluzjach drewnianych, co oznacza że mogą być obsługiwane manualnie lub elektrycznie. 

  Żaluzje aluminiowe wewnętrzne

  Alternatywną przesłoną okienną dla żaluzji drewnianych oraz Faux Wood są żaluzje aluminiowe wewnętrzne. Cechują się wysoką trwałością i bez problemu mogą być montowane w wilgotnych pomieszczeniach. Lamele żaluzji aluminiowych wewnętrznych występują w szerokości 25 mm i 50 mm. Pierwsze z nich instalowane są głównie do listew przyszybowych ramy okna, natomiast żaluzje aluminiowe wewnętrzne 50 mm do ściany lub sufitu. Obydwa typy lamel żaluzji doskonale radzą sobie z regulacją stopnia nasłonecznienia i prywatności. 

  Żaluzje aluminiowe wewnętrzne posiadają bardzo szeroką paletę barw, w tym lamele połyskujące, matowe, szczotkowane, brokatowe i drewnopodobne. Tak szeroki wzornik pozwala dopasować odpowiedni kolor do ramy okna i uzyskać założony wystrój wnętrza. Tak samo jak żaluzje drewniane, żaluzje aluminiowe wewnętrzne można sterować manualnie lub elektrycznie na przełącznik, pilot czy za pomocą aplikacji w Smartfonie.

  Żaluzja Aluminiowa 50 Mm 1

  Umów wizytę specjalisty w szybki sposób

  Żaluzje pionowe

  Verticale, występujące naprzemiennie pod nazwą żaluzje pionowe, to znane wszystkim przesłony okienne w formie pionowych, materiałowych pasów. Żaluzje pionowe kojarzą się głównie z pomieszczeniami biurowymi, jednak z powodzeniem sprawdzą się także na oknach w domu. Żaluzje pionowe posiadają lamele w wersji 89 mm oraz 127 mm, a montaż odbywa się do ściany, sufitu lub wnęki okiennej.

  Materiał żaluzji pionowych może częściowo doświetlać pomieszczenie lub w wersji blackout w pełni blokować światło słoneczne. Dostępna kolorystyka tkanin pozwala na dobór odpowiedniej barwy, a dostępne opcje sterowania zapewniają wygodną obsługę żaluzji.

  Żaluzja Pionowa 6