Data aktualizacji: 18.05.2023

Jakie żaluzje do biura?

Spis treści:

  Gabinety, sale konferencyjne oraz pomieszczenia typu open space to miejsca, w których codziennie toczy się życie. W biurach często pracuje nawet kilkaset osób, dlatego niezwykle ważne jest zapewnienie komfortowej przestrzeni. Dzisiejsze biurowce często posiadają wielkie okna, przez które przenika dużo światła. Warto wyposażyć je w funkcjonalne żaluzje biurowe, które podniosą komfort pracy i będą zapobiegać przed nadmiernym nasłonecznieniem. Czym zasłonić okna w biurze? Istnieje wiele ciekawych przesłon okiennych, m.in. różnego rodzaju nowoczesne żaluzje do biura, które gwarantują precyzyjną regulację światłem dziennym.

  Jakie są żaluzje biurowe i na co zwrócić uwagę?

  Jeśli zastanawiasz się jakie żaluzje do biura będą idealne, najpierw należy przemyśleć jaką funkcję mają spełniać i jaki styl wnętrzarski dominuje. W pomieszczeniach z wysoko osadzonymi lub dużymi oknami warto zastosować możliwie najlżejsze żaluzje biurowe z obsługą ręczną lub rozważyć proste sterowanie elektryczne. Żaluzje do biura elektryczne mogą być sterowane na przełączniki naścienne, pilot lub aplikację w Smartfonie. W zależności od potrzeb i motywu wnętrza można dopasować żaluzje biurowe poziome aluminiowe, drewniane lub materiałowe verticale do biura.

  Office

  Żaluzje biurowe poziome z aluminium

  Żaluzje aluminiowe to znana wszystkim przesłona okienna. Lamele żaluzji biurowych poziomych występują w wersji 25 mm i 50 mm. Dużym atutem jest, że żaluzje biurowe aluminiowe są dość lekkie i zajmują niewiele miejsca po całkowitym zwinięciu. Szeroka paleta barw, w tym odcienie szarości, bieli oraz czerń i czarny mat prezentują się bardzo gustownie oraz idealnie dopasowują się do stolarki okiennej. Aluminiowe żaluzje do biura doskonale sprawdzą się we wnętrzach z elementami drewna – odpowiednio stonują przestrzeń i nadadzą jej charakteru. Żaluzje biurowe poziome można również wyposażyć w dekoracyjne taśmy, co sprawi, że oprócz funkcji przeciwsłonecznej staną się stylową ozdobą.

  Żaluzja Aluminiowa 50 Mm 4

  Drewniane żaluzje do biura - naturalna aranżacja okna

  Drewniane żaluzje do biura to świetna ochrona przeciwsłoneczna na okna i jednocześnie ozdobny element wnętrza. Tak samo jak żaluzje aluminiowe, występują w wersji 25 mm i 50 mm. Żaluzje biurowe poziome wykonane są w 100% z drewna Basswood, Abachi lub Bambusa. Każdy z materiałów posiada określoną grubość, wagę i właściwości. Żaluzje biurowe z drewna nadają pomieszczeniom elegancji, jednocześnie je ocieplając. Warto dodać, że drewniane lamele pięknie komponują się z wszelkiego rodzaju firanami i zasłonami, które można dopasować np. do obicia mebli.

  Żaluzje drewniane 25 mm, kolor Natural AN_04_25

  Umów wizytę specjalisty w szybki sposób

  Verticale do biura

  Żaluzje biurowe pionowe, znane także jako verticale, to klasyka aranżacji okien w przestrzeniach biurowych. Obrotowe, materiałowe pasy o szerokości 127 mm lub 89 mm pozwalają na wygodną regulację światła dziennego i prywatności. Żaluzje biurowe pionowe z kolekcji blackout w bardzo dużym stopniu zaciemniają pomieszczenie, co pozwala na używanie projektora. Dzięki bogatej kolorystyce można dopasować verticale do biura i jego stylistyki.

  2

  Porady i podsumowanie - jakie żaluzje do biura wybrać?

  Wybór żaluzji biurowych zależy przede wszystkim od rodzaju biura i jego wystroju. Do gabinetów medycznych i beauty najlepiej zastosować żaluzje, które są łatwe w czyszczeniu i odporne na wilgoć. Strzałem w dziesiątkę okażą się żaluzje biurowe poziome aluminiowe i drewniane Abachi, ponieważ dobrze radzą sobie z wodą. W przypadku pomieszczeń o normalnym poziomie wilgotności można kierować się gustem i uwarunkowaniami technicznymi. Montaż żaluzji do biura musi być przemyślany i powinien zapewniać wygodną obsługę wszystkim użytkownikom. W kwestii kolorystyki warto postawić na odcienie neutralne t.j. biele, beże, szarości, czernie. Takie żaluzje biurowe nie będą rozpraszające, a ich styl zostanie odebrany jako nowoczesny.