Data aktualizacji: 18.05.2023

Jakie rolety do biura?

Spis treści:

  Przestrzenie biurowe to miejsca, w którym spędzamy dużą część dnia. Warto zadbać o możliwie jak najwyższy komfort pracy. Bardzo ważne jest wyposażenie biura w odpowiednie przesłony okienne, które będą chronić pomieszczenia przed nagrzewaniem się i odpowiednio zaciemniać wnętrze. Rolety w biurze znacząco poprawiają wygodę i efektywność pracy. Czym zasłonić okna w biurze? Jakie rolety do biura są najlepsze?

  Czym zasłonić okna w biurze?

  Przesłony okienne w miejscu pracy powinny być funkcjonalne, ale jednocześnie przyjemne dla oka. Osłony na okna należy dopasować do wystroju pomieszczenia i jego przeznaczenia. W niektórych wnętrzach sprawdzą się transparentne rolety biurowe, które zapewnią duże doświetlenie, w innych rolety biurowe zaciemniające pozwalające na użycie projektora. Sama roleta do biura na wymiar może spełniać dwie funkcje – perfekcyjnie zaciemniać pomieszczenie, a także służyć jako ekran projekcyjny. Istnieje wiele rodzajów nowoczesnych rolet biurowych, które zapewnią wysoki komfort pracy i estetykę.

  Rolety wewnętrzne do biura

  Najczęściej wybieraną przesłoną okienną do gabinetów, sal konferencyjnych i przestrzeni typu open space są wolnowiszące rolety wewnętrzne do biura. Rolety te instalowane są do ściany lub sufitu i potrafią przysłonić bardzo duże przeszklenia, chroniąc przed słońcem i spojrzeniami z zewnątrz. Tego typu prosty, nowoczesny design rolet okiennych potrafi wpasować się w każdy styl pomieszczenia. Wolnowiszące rolety wewnętrzne do biura mogą być sterowane elektrycznie lub ręcznie, mogą również posiadać kasetę/ maskownicę, a szeroki wybór kolorów i przezierności tkanin daje wiele możliwości wnętrzarskich.

  Rolety materiałowe RM TWIN, tkanina T114 + B680

  Ciekawym, coraz częściej stosowanym rozwiązaniem są podwójne, nowoczesne rolety biurowe w wersji TWIN. System ten zawiera dwie rolety na jednym uchwycie – jedną transparentną w charakterze firanki, drugą zaciemniającą. Naprzemienne sterowanie roletami lub ich całkowite zwinięcie pozwala na precyzyjną kontrolę nasłonecznienia i prywatności.

  Rolety rzymskie do biura - czy się sprawdzą?

  Rolety rzymskie na okna od klasycznych rolet biurowych różnią się przede wszystkim sposobem zwijania i typem materiału. Oprócz tego ich wygląd jest bardziej elegancki i dekoracyjny. Jednak tak samo jak w przypadku tekstylnych rolet biurowych, rolety rzymskie do biura posiadają szeroką kolekcję tkanin o zróżnicowanej teksturze i przezierności. Mogą być również sterowane elektrycznie za pomocą pilota lub aplikacji w Smartfonie. Mimo ozdobnego charakteru, rolety rzymskie do biura doskonale przesłonią nawet bardzo duże okna, a odpowiedni materiał wpisze się w stylistykę wnętrza.

  Podobnie jak materiałowe rolety wewnętrzne biurowe, rolety rzymskie do biura również występują w wersji podwójnej. Zastosowanie dwóch tkanin na jednym karniszu daje gwarancje ciekawego designu oraz uzyskania odpowiedniego naświetlenia.

  Roleta Rzymska 3

  Umów wizytę specjalisty w szybki sposób

  Rolety biurowe pionowe jako klasyka aranżacji

  Rolety do biura pionowe, a w zasadzie żaluzje pionowe, to znana wszystkim aranżacja okna. Rolety biurowe pionowe większości kojarzą się z prostym stylem stosowanym w szkołach i placówkach publicznych. Jednak nowe systemy rolet pionowych do biura, oprócz znacznie mniejszej usterkowości, cechują się wyższą estetyką. Dzisiejsze nowoczesne kolekcje tkanin, elementy montażowe i wykończeniowe rolet biurowych pionowych potrafią przekonać miłośników innych rozwiązań do swojego nowego wydania.

  Żaluzje pionowe

  Jakie rolety do biura wybrać? - Podsumowanie

  Wybierając rolety do biura należy zwrócić uwagę na kilka aspektów. Po pierwsze, rolety biurowe powinny mieć neutralny kolor, aby możliwie jak najmniej zwracać uwagę i nie rozpraszać pracowników. Ponadto, rolety wewnętrzne do biura w odcieniach bieli, beżu, szarości czy czerni łatwiej dopasować do stylistyki wnętrza i zachować na długo odpowiedni ton w dobie zmieniających się trendów. Druga kwestia to łatwość obsługi. Rolety biurowe powinny posiadać przemyślany system sterowania i montażu. W trudno dostępnych miejscach doskonale sprawdzi się sterowanie elektryczne lub zastosowanie długich łańcuszków sterujących. Po trzecie, nowoczesne rolety do biura powinny być łatwe w utrzymaniu czystości i posiadać możliwość np. miejscowego przetarcia na mokro. Należy także rozważyć jaką funkcję osłony okienne powinny spełniać. Na tej podstawie można odpowiednio dopasować rolety biurowe zaciemniające, transparentne czy dekoracyjne.